Ministrat E Kosoves

"Shqipëria sapo ka përfunduar proçesin e akreditimit të gjithë institucioneve të arsimit të lartë. Me 61 vota pro dhe një abstenim, dje Kuvendi i Kosovës zgjodhi qeverinë e re në krye me Ramush Haradinajn. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. 10 komunat me shumicë serbe janë favorizuar nga kjo ministri me buxhetin e ndarë për investime kapitale. “Ministri i MASHT –it, z. 15/2015 për Organizimin e Brendshëm dhe Sistematizimin e Vendeve të Punës në IP. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e përbashkët të qeverive Kosovë-Shqipëri në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Për të nënshkruar me. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Bashkëpunim në fushën e rinisë. Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot. Informohu shpejtë drejtë dhe saktë nga lajmet me të fundit nga Kosova dhe rajoni me gjerë nga Sporti, Showbizi, Politika, Teknologjia vetëm në Drenica Press. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Ky ishte mesazhi që dhanë dje ministrat e jashtëm të BE-së lidhur me propozimin për shkëmbim territoresh mes Serbisë e Kosovës si zgjidhje për konfliktin mes tyre, specifikisht kalimin e Mitrovicës së Veriut Serbisë dhe të Luginës së Presheves Kosovës. Të dy ministrat u dakorduan për agjendë të përbashkët turistike në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Behgjet Pacolli, kompania e të cilit e pati renovuar sallën para shumë vitesh, me gjasë nuk e kishte paramenduar se partia e tij, me pazarin e saj të madh. Ish Ministrat; Reformat në administratën publike; Shërbimi Civil; Open Data - Hapja e të dhënave; Aplikimi online dhe shërbimet për OJQ-të; e-Qeverisja; Menaxhimi i ndërtesave; Zhvillimi i Kapaciteteve; Tweets by map_rks. Njihuni ministrat e Nismës për Kosovën. Qeveria zbaton ligjet dhe aktet e tjera të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe ushtron veprimtari tjera brenda përgjegjësive të përcaktuara me këtë Kushtetutë dhe me ligj. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja, ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. 2019, me numër reference: MD/AVSH/ 04-09-01-2019. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. Ligji i ri në Kosovë/ Ulen pagat për Presidentin, kryetarin e Kuvendit dhe ministrat. Në këtë drejtim, burime diplomatike nga BE-ja, bëjnë të ditur se ministrat e Jashtëm, do të diskutojnë për tarifën e vendosur nga ana e Qeverisë së Kosovës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, si dhe paralajmërimet e Prishtinës për votimin e ligjit për transformimin e FSK-së në ushtri. akademia e kosovËs pËr siguri publike >> inspektorati policor i kosovËs >> agjencia pËr regjistrim civil >> agjencia e menaxhimit emergjent >>. KMLDNj konsideron se menjëherë pas formimit të Qeverisë së Kosovës, disa ministra u treguan shumë entuziastë duke vepruar edhe në kundërshtim me mandatin që e kanë dhe duke iu nënshtruar një oportuniteti politik ekskluzivisht në baza partiake e që nuk do të duhej të ndodhte pasi që Qeveria e Kosovës duhet të jetë në shërbim […]. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Ministrat shqiptarë të Kosovës e Maqedonisë në garë për merita për heqje të barrierave tragtare 05/09/2019 Maqedonia e Veriut ka anuluar vendimin për ndalimin e importimit të ikrave dhe peshqve të rinj nga Kosova, pas përmbushjes së kushteve për monitorim pasiv dhe aktiv të peshqve. Tayna ka qenë e pranishme në lojën e mbrëmshme që Kosova fitoi kundër Malit të Zi. Limaj dhe Shala përmbushin premtimin e para dy viteve, kompletojnë infrastrukturën e zonës ekonomike në Suharekë 27. / Deutsche Welle. Ekspertë dhe deputetë nga opozita thonë se Prokuroria duhet që të hetojë rrjetin kriminal të Qeverisë me oligarkët, që ngulfat bizneset e ligjshme, sepse janë ministrat përgjegjës dhe fajtorë që po i tolerojnë oligarkët të shkatërrojnë ekonominë e Kosovës, duke i mbajtur. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja, ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. Të martën, po në Vjenë, dy Ministrat do të takohen me negociatorin e OKB-së, Matthew Nimetz. Heqja e tarifave të shërbimve roaming. Gjithashtu në interes të diskutimit ishte sfida me të cilin lidhen të dy shtetet për parandalimin e rreziqeve dhe fenomenit me theks të veçantë të terrorizmit dhe krimit të organizuar” deklaroi, ministri, Bejtush Gashi. Ministri Todosijeviq dhe dy ministrat e tjerë të Listës Serbe janë në dorëheqje që nga fundi i marsit kur autoritetet kosovare e arrestuan drejtorin e Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, megjithatë, kanë vazhduar t’i shfrytëzojnë resurset e shtetit të Kosovës. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Ky memorandum nënshkruhet nga ministri Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli dhe homologu i tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Pallaska i ka përmend Ramës një problem, të cilin, sipas tij, nuk e ka Haradinaj. Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë. Lajmet e rreme, sfidë deri në anëtarësimin e plotë. Kryeministri Ramush Haradinaj, siç rikujton Radio Evropa e Lirë, është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Ish ministrat. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë sot konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat Kosovës i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Të martën, po në Vjenë, dy Ministrat do të takohen me negociatorin e OKB-së, Matthew Nimetz. Ndërkaq, pushteti ekzekutiv i mëveshët Qeverisë së përbërë nga Kryeministri dhe Ministrat. Por, nga ky vendim do të përfitojnë shumë pak shërbyesit civilë, ku paga e tyre sillet prej rreth 400 euro. Këto përgjigje të Petrich vijnë pas deklarimeve të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që nuk do ta përfshijë në qeveri. Gazeta Blic nga burime brenda Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë vesh se ai tashmë është përcaktuar për emrat e disa ministrave të mundshëm në qeverinë e re. Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. Ministri Todosijeviq dhe dy ministrat e tjerë të Listës Serbe janë në dorëheqje që nga fundi i marsit kur autoritetet kosovare e arrestuan drejtorin e Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, megjithatë, kanë vazhduar t’i shfrytëzojnë resurset e shtetit të Kosovës. Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon. Presidenti Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme kur ka thënë se një nga kryeministrat e Shqipërisë i kishte çuar në zyrë planin për ndarjen e Kosovës. E, në një intervistë që Haradinaj pati në Shqipëri, tha se Thaçi nuk e ka seriozisht çështjen e korrigjimit të kufijve, sipas së cilës, Presidenti thotë se do të kërkojë në Bruksel që Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Nga takimet e tyre në komunitet me shoqata e organizata sheh patriote e patriot tanët duke "kontribuar" vetëm kur vijnë ministrat me dalë në foto me ta, sepse patriotët e mirëfilltë shumë pak i sheh duke u takuar ministra e zyrtarë të tjerë të lartë të ardhur nga Shqipëria e Kosova, sepse nuk iu lanë rradhë "patriotët. Si çdoherë kjo mbledhje do të udhëhiqet nga kryeministri Ramush Haradinaj. Ky Ligj ishte temë debatesh të nxehta dhe grevash të shumta. Nëse jo për punën në qeveri, disa ministra të kabinetit Mustafa meritojnë të lavdërohen për diçka tjetër. E drejta e çdo njeriu për të kërkuar njohjen dhe informimin mbi dokumentet shtetërore. Franca dhe Holanda janë dy vendet skeptike, por deri në 18 Tetor asgjë nuk është mbyllur dhe shpresat janë reale për Shqipërinë. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Shumica e anëtarëve të Qeverisë së Serbisë kanë lobuar vazhdimisht kundër Kosovës, mirëpo këtë tani do ta bëjnë të gjithë ministrat, pavarësisht resorëve që i mbajnë. Kryeministri Ramush Haradinaj është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. “E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. 2019, me numër reference: MD/AVSH/ 04-09-01-2019. Ministrat e Partisë Demokratike të Kosovës do të jenë: Abelard Tahiri, ish-këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi i cili do ta ketë timonin e dikasterit qeveritar të drejtësisë, Uran Ismajli, ministër i Integrimit Evropian, në krye të ministrisë së Financave, Besim Beqaj, kurse për pozitën e shefit të Ministrisë. Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit, ka miratuar në parim Projektligjin për borxhet publike dhe atë për Hetim parlamentar, kurse e ka miratuar përfundimisht (me e gjithë amendamente) Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit (nr. Qeveria e re në Kosovë, ja kush do të jenë ministrat e PDK-së November 26, 2014 14:59 Partia Demokratike e Kosovës i ka gati emrat për postet ministrore, me të cilat do të qeverisë në mandatin e ardhshëm. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. E drejta e çdo njeriu për të kërkuar njohjen dhe informimin mbi dokumentet shtetërore. FORMULAR APLIKIMI PËR KONKURSIN E NDARJES SË BURSAVE PËR NXËNËSIT E KOMUNITETIT ROM, ASHKALI DHE EGJIPTIAN 2019/2020; KONKURS- Për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme të larta për komunitetet rom, ashkali dhe egjiptian për vitin shkollor 2019/2020 > Të gjitha Publikimet. B92 shkruan se komunitetit serb do t’i takojë Ministria e Bujqësisë, Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal dhe ajo e Kthimit. Loading Unsubscribe from TVRrokum? Cancel Unsubscribe. Krejt deputetët e ministrat lëvizin lirshëm, pasojat e vizave i vuajnë veç qytetarët e Kosovës 08/07/2019 Kosova është vendi i vetëm në rajon që nuk ka ende liberalizim të vizave me Bashkimin Evropian (BE) kryesisht për shkak të dështimit të klasës politike në miratimin me kohë të Demarkacionit me Malin e Zi, si dhe në. Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Ministrat e Qeverisë së re të Republikës së Kosovës kanë bërë betimin pas marrjes së besimit. Originally pub. E kom dite pasha Familjen urime Kosovë 🇽🇰⚽️ @edonzhegrova10 @mergimvojvoda27 👏👏 #unebiriytkosove @bordiibordeve. Ai ka thënë se Kosova duhet të heqë tarifat prej 100 për qind në mallrat ndaj Serbisë dhe Bosnjës. Nuk e di se për ç'potenciale publike e punë të mirë mund të përmendet zonja. Ministria e Shëndetësisë (MSh), Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe Agjencia e Regjistrimit Civil (ARC) nënshkruan sot Marrëveshje mirëkuptimi për raportimin e indikatorëve shëndetësor. Ministrat e Qeverisë së Kosovës me të gjitha votat pro, pa asnjë votë kundër e pa asnjë abstenim, miratuan Nismën për Lidhjen e Marrëveshjes Për Bashkëpunim Financiar Ushtarak ndërmjet Qeverisë së Republikës së Turqisë dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës. Ky është një prej projekteve të financuara nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal dhe Komuna e Graçanicës. Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren mbi Punën e Këshillit Drejtues të Institutit Arkeologjik të Kosovës. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. 03/L-017 për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit për Inspektoratin e Punës 2002/9 si edhe me Rregulloren Nr. më shumë. "Shqipëria sapo ka përfunduar proçesin e akreditimit të gjithë institucioneve të arsimit të lartë. Pallaska i ka përmend Ramës një problem, të cilin, sipas tij, nuk e ka Haradinaj. Dy anët e rrjeteve sociale. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka deklaruar se gjatë vitit 2016 ka paguar shpenzime të reprezentacionit për disa muaj të vitit 2015”. E drejta e çdo njeriu për të kërkuar njohjen dhe informimin mbi dokumentet shtetërore. Ministria e Drejtësisë, Ministry of Justice, Ministarstvo Pravde. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Ministrat e AKR-së dhe të Koalicionit për Kosovë të re, po tregohen aktivë në realizimin e programit të Koalicionit dhe të qeverisë drejtuar nga Kryeministri Thaçi. FORMULAR APLIKIMI PËR KONKURSIN E NDARJES SË BURSAVE PËR NXËNËSIT E KOMUNITETIT ROM, ASHKALI DHE EGJIPTIAN 2019/2020; KONKURS- Për ndarjen e bursave për nxënësit e shkollave të mesme të larta për komunitetet rom, ashkali dhe egjiptian për vitin shkollor 2019/2020 > Të gjitha Publikimet. 9 September, 2017. Dialogu/ Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi Pas arritjes në Helsinki, Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi i BE-së, Johannes Hahn ka thënë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është kyç për perspektivën evropiane të rajonit. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. 03/L-017 për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit për Inspektoratin e Punës 2002/9 si edhe me Rregulloren Nr. Fillimisht, Balla ka shpjeguar mesazhet e spotit të emisionit “Real Story”, që nis sezonin e ri në 16 shtator … Continue reading "Intervista, Balla për Lulin, sulmet (dhe 2 ministrat e Ramës që i shpëton vetëm gjinia)". Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. Ministrat serbë janë udhëzuar t’i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Ky aktivitet është zhvilluar për nder të 20 vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. admin February 12, 2019 No Comments. Behgjet Pacolli, kompania e të cilit e pati renovuar sallën para shumë vitesh, me gjasë nuk e kishte paramenduar se partia e tij, me pazarin e saj të madh. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit, ka miratuar në parim Projektligjin për borxhet publike dhe atë për Hetim parlamentar, kurse e ka miratuar përfundimisht (me e gjithë amendamente) Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit (nr. Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. 6 Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm mund të rizgjidhen. Kjo është hera e parë një ministër gjerman i shëndetësisë viziton Kosovën. Qeveria e Kosovës ka marrë 61 vota nga deputetët e pranishëm, ndërkohë që opozita LDK dhe Vetëvendosje më herët braktisën sallën e Kuvendit të. B92 shkruan se komunitetit serb do t'i takojë Ministria e Bujqësisë, Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal dhe ajo e Kthimit. 9 September, 2017. Pallaska i ka përmend Ramës një problem, të cilin, sipas tij, nuk e ka Haradinaj. Historiku Ligji për Komunikime Elektronike Nr. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Marrëveshja e Tregtisë së Lirë në mesë të Republikës se Kosovës dhe Republikës së Turqisë është negociuar gjat vitit 2013 qe me date 27 Shtator 2013 te nënshkruhet nga Ministrat respektive te tregtisë. “Është vetëm një zgjidhje për Kosovën. Takim i “Albanian Canadian Excellence Society” me Ministrat e Diasporës së Shqipërisë dhe Kosovës. Informohu shpejtë drejtë dhe saktë nga lajmet me të fundit nga Kosova dhe rajoni me gjerë nga Sporti, Showbizi, Politika, Teknologjia vetëm në Drenica Press. Edhe në LDK kanë thënë se po shkohet drejt. Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. POLICIA E KOSOVES Cka ben me Popull. Qeveria e re në Kosovë, ja kush do të jenë ministrat e PDK-së November 26, 2014 14:59 Partia Demokratike e Kosovës i ka gati emrat për postet ministrore, me të cilat do të qeverisë në mandatin e ardhshëm. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Watch Ministrat e Kultures te Shqiperise dhe Kosoves marreveshje - video dailymotion - Ora News Lajme on dailymotion. E drejta e çdo njeriu për të kërkuar njohjen dhe informimin mbi dokumentet shtetërore. Romina Kuko. Neni 5 Paragrafi 2 i nenit 4 ndryshohet si vijon: 2. Ish Ministrat; Reformat në administratën publike; Shërbimi Civil; Open Data - Hapja e të dhënave; Aplikimi online dhe shërbimet për OJQ-të; e-Qeverisja; Menaxhimi i ndërtesave; Zhvillimi i Kapaciteteve; Tweets by map_rks. Misioni i Radios Evropa e Lirë është plasimi i informatave dhe ideve që promovojnë vlerat dhe institucionet demokratike. Veseli ka thënë se ka një optimizëm e mobilizim të madh në të gjitha degët. Presidenti i vendit e ka bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga data 27 mars 2018, duke mos emëruar anëtarët e ri, siç e parasheh kushtetuta dhe ligji për zgjedhjet e përgjithshme. Takim i “Albanian Canadian Excellence Society” me Ministrat e Diasporës së Shqipërisë dhe Kosovës. Lajmet e rreme, sfidë deri në anëtarësimin e plotë. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. MZHR prezanton Analizën e Investimeve Kapitale të Ministrive të linjës në nivel lokal dhe rajonal për vitin 2018. Nga takimet e tyre në komunitet me shoqata e organizata dhe sheh patriote e patriot tanët duke “kontribuar” vetëm kur vijnë ministrat me dalë në foto me ta, sepse patriotët e mirëfilltë shumë pak i sheh duke u takuar ministra e zyrtarë të tjerë të lartë të ardhur nga Shqipëria e Kosova, sepse nuk iu lanë rradhë. Working Subscribe Subscribed Unsubscribe 9. Kështu thotë në një shkrim të tij Albert Rohan, një diplomat austriak dhe Ish- emisari i OKB-së në negociatat për statusin e Kosovës. Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga një janari i vitit që vjen, shkruan sot, gazeta Zeri. Rrëfime interesante, pse deputetët e ministrat e Kosovës mbajnë armë. E kom dite pasha Familjen urime Kosovë 🇽🇰⚽️ @edonzhegrova10 @mergimvojvoda27 👏👏 #unebiriytkosove @bordiibordeve. Ministrat e PDK-së tentojnë t'i shmangin zgjedhjet - Veseli përgjigjet Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, po vazhdon mobilizimin e degëve për zgjedhje të nacionale ndonëse bashkpartiakët e tij janë kundër tyre. Kryeministri Ramush Haradinaj është arsyetuar para mediave se ministrat nuk i cakton ai, por partitë me të cilat është në koalicion. Baza ligjore për themelimin dhe funksionimin e IP është përcaktuar me Ligjin nr. Ndërkohë, Shoqëria. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Fushata lobuese, të cilën javëve të fundit e kanë ndërmarrë autoritetet e Kosovës për futjen e çështjes së liberalizimit të vizave në agjendën e Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, si dhe arritjen e një vendim pozitiv për Kosovën, në dhjetor të këtij viti, është mjaft e vonuar, vlerësojnë njohësit e integrimeve evropiane. Dhënia e betimit është bërë nën intonimin e himnit shtetëror të Kosovës. 'Lehtësimi i tarifave doganore. Sot deputetët votojnë ministrat e rinj Messenger WhatsApp Viber Email Me shumicën e votave, Kuvendi shkarkoi dje ministrat e financave dhe vetëqeverisjes lokale, Dragan Tevdovski dhe Suhejl Fazliun dhe ministrin pa resor përgjegjës për zbatimin e marrëveshjes Ohrit Hazbi Lika. Ata në këtë mandat, po dalin të jenë të rregullt dhe shumë të përkushtuar në profesionin e tyre si pedagog në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina", raporton Gazeta Fjala. “Kur vihen në diskutim kufijtë, hapet kutia e Pandorës”. Në këtë drejtim, burime diplomatike nga BE-ja, bëjnë të ditur se ministrat e Jashtëm, do të diskutojnë për tarifën e vendosur nga ana e Qeverisë së Kosovës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, si dhe paralajmërimet e Prishtinës për votimin e ligjit për transformimin e FSK-së në ushtri. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Ministrat serbë janë udhëzuar t'i kushtojnë vëmendje të veçantë problemit të Kosovës gjatë çdo takimi me kolegët e tyre ndërkombëtarë. Ministri Hamza priti në takim ambasadoren e re franceze Marie Christine Butel Kosova ka arritur progres të kënaqshëm në Menaxhimin e Fina Ministria e Financave ka mbajtur sot takimin e Dialogut të Politikave të Menaxhimit të Financave Publike (MFP), ku të pranishëm në këtë takim ishin përfaqësuesit e insti. Në Kosovë, autoritetet kanë bërë të ditur se dy ministra të qeverisë do të marrin pjesë në një konferencë rajonale që do të mbahet në Beograd. Marrëveshja e Tregtisë së Lirë në mesë të Republikës se Kosovës dhe Republikës së Turqisë është negociuar gjat vitit 2013 qe me date 27 Shtator 2013 te nënshkruhet nga Ministrat respektive te tregtisë. Ish Ministrat; Reformat në administratën publike; Shërbimi Civil; Open Data - Hapja e të dhënave; Aplikimi online dhe shërbimet për OJQ-të; e-Qeverisja; Menaxhimi i ndërtesave; Zhvillimi i Kapaciteteve; Tweets by map_rks. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Peja, sot ka qenë pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Pasojat e largimit të Kosovës nga Asociacioni Evropian për Cilësi në Arsim. 02/L-133) për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë sot konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat Kosovës i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Në kuadër të nxjerrjes së akteve nënligjore të Ligjit për Zyrtarët Publikë, si pjesë e Pakos Ligjore, nën organizimin e Asociacionit të Komunave të Kosovës, u organizua një debat publik për Projekrregulloren për Deklarimin e Statusit të Zyrtarëve Publik, Projekrregullorën për Pezullimin , Lirimin nga Shërbimi Civil dhe për. Në seancën e cila nisi në ora 16:00 dhe zgjati deri në mbrëmje, u prezantua edhe kabineti i ri qeveritar, në të cilin pati disa emra të rinj. "Shqipëria sapo ka përfunduar proçesin e akreditimit të gjithë institucioneve të arsimit të lartë. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Kryeministri ngarkohet me detyrën e formimit të Qeverisë nga Presidenti i Republikës dhe së bashku me Ministrat miratohet nga Kuvendi; pjesëtarët e Qeverisë nuk mund të shërbejnë si deputetë, me përjashtim të qeverisë së tashme. Ministrat dhe zv. Këtë javë ministrat e Bashkimit Europian do të takohen të vendosin në qoftë se BE do të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Partia Demokratike e Kosoves Rr. Ministria e Punëve të Brendshme falënderon subjektet politike për zhvillimin e aktiviteteve elektorale në kuadër të rendit dhe ligjit. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Angazhimi i FA në shuarjen e zjarreve 09 shtator 2019Muajt korrik edhe gusht edhe pse më të nxehtët e vitit shënuan një numër të pazakontë zjarresh. 2019 Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë merr masa ndaj përfituesve që nuk zbatuan kontratën Prishtinë, 08 tetor 2019 - Agjencia për Zhvillimin e Bujqësisë, duke u bazuar në Ligjin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural dhe udhëzimeve administrative, do të ndërmarrë masa ndaj përfituesve të granteve investive për vitet 2015-2016, të cilët nuk kanë arritur të mirëmbajnë. Mijëra euro po i kushtojnë buxhetit të Kosovës zëvendëskryeministri, ministrat dhe deputetët e Listës Serbe ani pse ata kanë bojkotuar institucionet e Kosovës që nga 26 marsi pasi ishte arrestuar shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq. Ka më gjatë se një vit që kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kishte iniciuar miratimin e një kodi, me të cilin do të ndalohej […]. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". 10 September, 2019. Veseli ka thënë se ka një optimizëm e mobilizim të madh në të gjitha degët. Megjithatë, sot të gjithë këta janë prezentë në mbledhjen e thirrur. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkuar një ndryshim të vogël në deklaratën e përbashkët të ministrave të WB6. Funksionarët e këtyre institucioneve janë zgjedhur me votën e lirë të kosovarëve si dhe, njëkohësisht, pranoheshin nga UNMIK-u. 'Lehtësimi i tarifave doganore. Ndonëse edhe nga partia e tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, njëri nga ministrat ka aktakuzë të ngritur. Me profil të ulët politik, cilët janë 4 ministrat e rinj të Ramës 28/12/2018 në 14:20 Kryeministri Rama iu drejtua sot socialistëve në Asamblenë Kombëtare, pjesa më e rëndësishme e së cilës ishin ndryshimet në qeveri. Në të njëjtën kohë, kjo vizitë nis edhe formalisht bashkëpunimin në mes të dy vendeve në fushën e shëndetësisë. E drejta e palës së interesuar të njihet me informacionin dhe dokumentet e administruara në dosjen e procedimit administrativ në të cilën është palë. MZHR prezanton Analizën e Investimeve Kapitale të Ministrive të linjës në nivel lokal dhe rajonal për vitin 2018. Ministrat e Partisë Demokratike të Kosovës do të jenë: Abelard Tahiri, ish-këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi i cili do ta ketë timonin e dikasterit qeveritar të drejtësisë, Uran Ismajli, ministër i Integrimit Evropian, në krye të ministrisë së Financave, Besim Beqaj, kurse për pozitën e shefit të Ministrisë. Ministrat e Partisë Demokratike të Kosovës do të jenë: Abelard Tahiri, ish-këshilltar i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit i cili do ta ketë timonin e dikasterit qeveritar të drejtësisë, Uran Ismajli, ministër i Integrimit Evropian, në krye të ministrisë së Financave, Besim Beqaj, kurse për pozitën e shefit të. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t'i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Në të njëjtën kohë, kjo vizitë nis edhe formalisht bashkëpunimin në mes të dy vendeve në fushën e shëndetësisë. E, në një intervistë që Haradinaj pati në Shqipëri, tha se Thaçi nuk e ka seriozisht çështjen e korrigjimit të kufijve, sipas së cilës, Presidenti thotë se do të kërkojë në Bruksel që Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. "Kur vihen në diskutim kufijtë, hapet kutia e Pandorës". Deputetët e PS të pakënaqur me ministrat, Ruçi dhe Manja rrëzojnë ligjet e qeverisë, të pakonsultuar edhe me përmbajtje të cekët Postuar: 26/09/2019 - 07:51 Në mbledhjen e fundit të Komisionit të Kryetarëve, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja kanë lëshuar akuzua të forta ndaj qeverisë. Axhenda e mbledhjes së ministrave të Jashtëm të BE-së është zbardhur nga Këshilli Europian, ku në krye është procesi i zgjerimit me dy vendet e Ballkanit, Shqipërinë dhe Maqedoninë. Thesari i Kosovës, Ministria e Financave. E kom dite pasha Familjen urime Kosovë 🇽🇰⚽️ @edonzhegrova10 @mergimvojvoda27 👏👏 #unebiriytkosove @bordiibordeve. Franca dhe Holanda janë dy vendet skeptike, por deri në 18 Tetor asgjë nuk është mbyllur dhe shpresat janë reale për Shqipërinë. Gjuriç: Bisedime për Trepçën, përgjegjësi nga ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës 28 January 2015 Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Gjuriç ka thënë secili që mendon se Serbia nën çfarëdo rrethane do të heqë dorë nga lufta për Trepçën, pasurinë e vet, për të drejtat e popullit të vet në Kosovë, ka vetëm. Neni 99 [Procedurat] Mënyra e punës dhe procedurat e vendimmarrjes në Qeveri rregullohen me ligj dhe me rregullore. "Shqipëria sapo ka përfunduar proçesin e akreditimit të gjithë institucioneve të arsimit të lartë. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. "Ministri i MASHT -it, z. Ministria e Punëve të Brendshme falënderon subjektet politike për zhvillimin e aktiviteteve elektorale në kuadër të rendit dhe ligjit. Shpërndaje. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. If you continue browsing the site, you agree to the use of cookies on this website. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar të dy Qeverive. Ministria e Zhvillimit Rajonal, përfaqësuar nga dy Zëvendës Ministrat znj. Fuka dy dite para ndeshjes,pas mesnate ishte ne inspektim të Kombëtares së Kosovës. Punimet e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar sot në Budva kanë qenë mjaft të tensionuara. Mund të marrin pjesë edhe ministrat apo zëvendësministrat e ministrive dhe përfaqësuesit e agjencive shtetërore, fushëveprimi i të cilëve është me rëndësi të veçantë për komunitetet. Por, nga ky vendim do të përfitojnë shumë pak shërbyesit civilë, ku paga e tyre sillet prej rreth 400 euro. Haradinaj jep detaje rreth darkës me presidentin e ministrat. Nuk e di se për ç’potenciale publike e punë të mirë mund të përmendet zonja. Veprimet e disa ministrave KMDLNj i konsideron si të ngutshme, të pamenduara mirë dhe të dëmshme. Ministrat e Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë janë takuar sonte në Vjenë. E ky Ligj […]. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Anglia ‘prish’ magjinë e Kosovës, 8 gola vulosin kreun e grupit A. 20 March, 2017. She was the first female President of the Republic of Kosovo, the first non-partisan candidate and the youngest female head of state to be elected to the top office. Një prej segmenteve të rëndësishëm të administrimit të pushtetit lokal pa dyshim se është transparenca dhe ofrimi i informacioneve të nevojshme qytetarëve dhe gjithë institucioneve që kanë të bëjnë me administratën lokale. 2019, të gjitha procedurat e prokurimit (vlera te vogla, te mesme dhe te mëdha), përveç atyre minimale dhe/ose procedurave te cilat nuk mund te zhvillohen përmes platformës, zhvillohen vetëm në formën elektronike. “Asnjë nga ministrat e rinj nuk duhet dekretuar. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Julian Hodaj. Watch Ministrat e Kultures te Shqiperise dhe Kosoves marreveshje - video dailymotion - Ora News Lajme on dailymotion. Kadri Veseli ka thënë se në fillim të javës do të publikohen emrat e Ministrave të rinj. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Ky memorandum nënshkruhet nga ministri Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli dhe homologu i tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Pas shkarkimit të kohë më parë të ministrit të Bujqësisë Nenad Rikallo dhe zëvendësimit të tij me Dijana Zhiviq, kryeministri Haradinaj ka përkujtuar se ministrat Nenad Rikallo, Ivan Todosijeviq dhe Dalibor Jevtiq, të cilët vijnë nga Lista Serbe tash e sa kohë kanë ngrirë pozitën e tyre. Marrëveshja e Tregtisë së Lirë në mesë të Republikës se Kosovës dhe Republikës së Turqisë është negociuar gjat vitit 2013 qe me date 27 Shtator 2013 te nënshkruhet nga Ministrat respektive te tregtisë. Flamur Sefaj, bëri ndërhyrje flagrante në punën dhe pavarësinë e Inspektoriatit Policor të Kosovës duke e pezulluar përzgjedhjen e 16 inspektorëve të IPK –së , sipas tij për , shkak të ankesave të atyre që nuk janë pranuar duke ndërhyrë gjithashtu edhe në punë e Këshillit të Pavarur Mbikqyrës që ka kompetencë. Këto përgjigje të Petrich vijnë pas deklarimeve të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që nuk do ta përfshijë në qeveri. Zëri i Kosovës - December 15, 2014. Ndërkaq, javën e kaluar ish-ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikallo është shkarkuar nga detyra nga kryeministri Haradinaj, kërkesë kjo e Partisë Social-demokrate. Punimet e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar sot në Budva kanë qenë mjaft të tensionuara. 2018 PËR MBËSHTETJE FINANCIARE PËR NDËRMARRJET E VOGLA DHE TË MESME NË FUSHËN E INOVACIONIT DHE NDËRMARRËSISË NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë SHPALLJE E BRENDSHME E KONKURSIT - Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë IN. Aviacioni Civil Departamenti i Menaxhimit të Rrugëve Rregullat e Komunikacionit Draft Dokumente për Konsultim. 9 September, 2017. “Ministri i MASHT –it, z. Teuta Vodo. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Veprimet e disa ministrave KMDLNj i konsideron si të ngutshme, të pamenduara mirë dhe të dëmshme. "Qeveria e Kosovës nuk e ka marrë një vendim të tillë", ka thënë shkurt ajo për lajmi. Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga një janari i vitit që vjen. Këtu shtojnë se kjo formë e mbajtjes së financave, por edhe e raportimit nga ana e disa ministrive nuk është konform udhëzimit administrativ për shpenzimet e reprezentacionit neni 6. Ministrat serbë marrin masa për parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në Interpol Ministri Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq dhe ai i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq kanë diskutuar sot për marrjen e masave që të parandalojnë Kosovën të bëhet anëtare e Interpolit. Në ueb-faqet e ministrive të cilat ata i udhëheqin, javëve të fundit shihet se ministrat serb, kanë qenë aktiv nëpër aktivitete të ndryshme. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është ruajtja dhe zhvillimi i identitetit kombëtar, gjuhësor, kulturor dhe arsimor të diasporës, si dhe lidhshmëria e tyre me institucionet e Republikës së Kosovës. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. 4 Zv/ ministrat në Ministrinë e Brendshme. Qeverinë e Kosovës e përbëjnë Kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat. Panxha më tej ka thënë se kanë marrë premtime nga ministrat e Shqipërisë që në qershor disa çështje do të zgjidhen, por ka shtuar se "koha po ecën shpejt dhe çdo humbje e kohës është humbje e mundësisë". Tayna ka qenë e pranishme në lojën e mbrëmshme që Kosova fitoi kundër Malit të Zi. Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. E drejta e palës së interesuar të njihet me informacionin dhe dokumentet e administruara në dosjen e procedimit administrativ në të cilën është palë. Në Helsinki të Finlandës të premten zhvillohet takimi i. Shpërndaje. ministrave, sepse shumica prej tyre, për të mos thënë të gjithë, nuk bëjnë asgjë, vetëm thithin paratë e buxhetit dhe një gjë e tillë është dëshmuar ndër vite”, ka deklaruar një nga ish-zv/ministrat që nuk ka pranuar të deklarohet me emër. Me krijimin e Autoritetit Qendror Fiskal në dhjetor 2003 pas formimit të Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave dhe hartimit të Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësive Thesari është i vendosur dhe funksionon në kuadër te Ministrisë së Financave. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. 2018 PËR MBËSHTETJE FINANCIARE PËR NDËRMARRJET E VOGLA DHE TË MESME NË FUSHËN E INOVACIONIT DHE NDËRMARRËSISË NJOFTIM PËR KANDIDATIN E SUKSESSHËM- Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë SHPALLJE E BRENDSHME E KONKURSIT - Drejtor i Departamentit të Ndërmarrësisë IN. Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Kryeministri ngarkohet me detyrën e formimit të Qeverisë nga Presidenti i Republikës dhe së bashku me Ministrat miratohet nga Kuvendi; pjesëtarët e Qeverisë nuk mund të shërbejnë si deputetë, me përjashtim të qeverisë së tashme. Historiku Ligji për Komunikime Elektronike Nr. Veprimet e disa ministrave KMDLNj i konsideron si të ngutshme, të pamenduara mirë dhe të dëmshme. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Ministrat dhe deputetët serbë marrin paga pa punuar fare sikur edhe të tjerët nga Lista Serbe nuk kanë hequr dorë nga beneficionet e shtetit të Kosovës. Në Qeverinë e Kosovës janë disa ministra me aktakuzë të konfirmuar nga Gjykata, ndonëse ata vazhdojnë punën pa kurrfarë pengese. Ky është viti i pestë që të dyja delegacionet mblidhen, ndërsa kësaj radhe kjo mbledhje u cilësua si më produktivja, ku u nënshkruan nëntë marrëveshje të rëndësishme. 7 Në punën e Këshillit të përgjithshëm marrin pjesë, pa të drejtë vote, deputetët, ministrat, kryetarët e komunave nga radhët e LDK-së, kryetarët e degëve të LDK-së, kryetarët e forumeve të LDK-së dhe të Këshillit të Ekspertëve të LDK-së, , cilët nuk. Doha, 24 shtator 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovë…. Jakup Krasniqi, kryetar i Kuvendit, ka miratuar në parim Projektligjin për borxhet publike dhe atë për Hetim parlamentar, kurse e ka miratuar përfundimisht (me e gjithë amendamente) Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit (nr. Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë e Shqipërisë, Lindita Nikolla, është takuar sot me ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë të Republikës së Kosovës, Shyqiri Bytyqi, ku në fokus ishte bashkëpunimi në fushën e arsimit si dhe integrimi i politikave arsimore midis dy vendeve, etj, transmeton Anadolu Agency (AA). Në shenjë pakënaqësie në grevë patën hyrë punëtorët e arsimit, punëtorët shëndetësorë, ata të administratës dhe të institucioneve të tjera publike. Ministrat e Listës Serbe në kuadër të Qeverisë së Kosovës janë duke vazhduar aktivitetin e tyre si ministra në dorëheqje. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkuar një ndryshim të vogël në deklaratën e përbashkët të ministrave të WB6. Por, është armë e sportit, është armë për shenjëtari. Presidenti i vendit e ka bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga data 27 mars 2018, duke mos emëruar anëtarët e ri, siç e parasheh kushtetuta dhe ligji për zgjedhjet e përgjithshme. Deputetët dhe ministrat kosovarë "të dashuruar" me armët, ja arsyet Armëmbajtja është një dukuri mjaft e theksuar në shoqërinë kosovare. Këto përgjigje të Petrich vijnë pas deklarimeve të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që nuk do ta përfshijë në qeveri. 10 komunat me shumicë serbe janë favorizuar nga kjo ministri me buxhetin e ndarë për investime kapitale. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Z. Ministria e Drejtësisë, Ministry of Justice, Ministarstvo Pravde. Njihuni ministrat e Nismës për Kosovën. Është folur e shkruar vazhdimisht për privilegjet, pagat dhe mëditjet që i marrin qeveritarët e Kosovës, duke filluar nga kryeministri, zëvendësit e tij, ministrat, zëvendësministrat dhe këshilltarët politik. Por, ka edhe persona që armëmbajtjen e kanë legalizuar për arsye nga më të ndryshmet. Ministrat, Zëvendës Ministrat, shefat e stafit dhe Shefat e kabineteve, si dhe të gjithë personat e emëruar apo të zgjedhur, që kanë kompetenca vendimmarrëse. Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e dy Qeverive në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe ministrisë së Shqipërisë. Për të nënshkruar me. Qeveria e Kosovës do të mblidhet sot. Me krijimin e Autoritetit Qendror Fiskal në dhjetor 2003 pas formimit të Ministrisë së Ekonomisë dhe Financave dhe hartimit të Ligjit për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësive Thesari është i vendosur dhe funksionon në kuadër te Ministrisë së Financave. Ministrat e Ramës me borxhe dhe kredi, Majko dhe Balla ende detyrime të pashlyera. Kjo është hera e parë një ministër gjerman i shëndetësisë viziton Kosovën. Por, nga ky vendim do të përfitojnë shumë pak shërbyesit civilë, ku paga e tyre sillet prej rreth 400 euro. Thesari është themeluar me rregulloren e UNMIK-ut ne vitin 1999. If you continue browsing the site, you agree to the use of cookies on this website. She was the first female President of the Republic of Kosovo, the first non-partisan candidate and the youngest female head of state to be elected to the top office. Zyra e Kryeministrit; Presidenca e Republikës së Kosovës; Kuvendi i Republikës së Kosovës. Si ithtar më i fortë im kësaj në qeve. Qeveria udhëhiqet nga Kryeministri/ja, ai ose ajo zgjidhet nga Kuvendi i Kosovës. "E dua armën, e kam dashur edhe kur ka qenë lufta dhe e mbaj me krenari. Sipas Haradinajt, Thaçi e ka taktikë politike këtë iniciativë. Watch Ministrat e Kultures te Shqiperise dhe Kosoves marreveshje - video dailymotion - Ora News Lajme on dailymotion. Në këtë numër hyjnë edhe politikanë, përfshirë ish-deputetë e ministra si dhe persona të tjerë. Gjuriç: Bisedime për Trepçën, përgjegjësi nga ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës 28 January 2015 Drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Gjuriç ka thënë secili që mendon se Serbia nën çfarëdo rrethane do të heqë dorë nga lufta për Trepçën, pasurinë e vet, për të drejtat e popullit të vet në Kosovë, ka vetëm. Vrasja e trefishtë në Klos/ Dy familjet prej kohësh në konflikt. Këtu shtojnë se kjo formë e mbajtjes së financave, por edhe e raportimit nga ana e disa ministrive nuk është konform udhëzimit administrativ për shpenzimet e reprezentacionit neni 6. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. POLICIA E KOSOVES Cka ben me Popull. "Vlera monetare e koeficientit për vitin e parë të zbatimit të këtij Ligji do të jetë dyqind e tridhjetë e nëntë (239) euro. MINISTRAT E KOSOVES ARGAT - XENINI N'RROKUM TVRrokum. Planifikimet e Prokurimit Prej datës 01. Në këtë drejtim, burime diplomatike nga BE-ja, bëjnë të ditur se ministrat e Jashtëm, do të diskutojnë për tarifën e vendosur nga ana e Qeverisë së Kosovës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja, si dhe paralajmërimet e Prishtinës për votimin e ligjit për transformimin e FSK-së në ushtri. ministrave, sepse shumica prej tyre, për të mos thënë të gjithë, nuk bëjnë asgjë, vetëm thithin paratë e buxhetit dhe një gjë e tillë është dëshmuar ndër vite”, ka deklaruar një nga ish-zv/ministrat që nuk ka pranuar të deklarohet me emër. Për vitet e tjera buxhetore, vlera monetare e koeficientit përcaktohet me Ligjin vjetor të Buxhetit", thuhet në nenin 23 të Ligjit, i cili përcakton vlerën e koeficientit dhe fondet për shtesa. Etjen Xhafaj do të mbulojë diplomacinë ekonomike. “Asnjë nga ministrat e rinj nuk duhet dekretuar. Gjilan – Me ministrat e AKR-së, Anamoravës i është kthyer vëmendja institucionale e harruar për vite të tëra nga qeveritë e tjera, kemi përkrahur shumë projekte domethënëse për qytetin, investime këto që kanë ndikuar drejtpërdrejt në jetën e qytetarit gjilanas është thënë në takimin që Behgjet Pacolli ka pasur me aktivistët e degës së AKR-së në Gjilan. Ministrat e Jashtëm do të miratojnë sot konkluzionet për Serbinë e Kosovën, në të cilat Kosovës i kërkohet që të bëjë më shumë për luftën kundër krimit e korrupsionit. Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe ai i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, kanë zhvilluar ditën e sotme takim me përfaqësues nga Oda Ekonomike e Kosovës, në kuadër të konsultimit me grupet e interesit përpara rivendosjes së tarifës së kalimit në rrugën Milot-Morinë. 02/2010 për Procedurat e Rekrutimit në Shërbimin Civil, bënë njoftimin për shpalljen e rezultateve të procedurës së rekrutimit për konkursin publik te shpallur me datën: 04. I gjithë ky staf politik qeveritar shpenzon goxha para të taksapaguesve të Kosovës.